Biliyoruz, esas önemli olan iç güzellik ama dışı da ihmal etmemeli. Artık günlük olarak giyinip süsleniyor; sizi şehirde olan biten, kaçırmamanız gereken etkinliklerden haberdar ediyoruz.


Siteyi çerçeveleyen görsele tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


Eğer reklamverenseniz, bize (0212) 287 19 90 no’lu telefondan veya reklam@ajansmedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

×

Alışveriş

İstanbul’un moda, stil ve alışveriş ajandası

Nail Bar Çağı


Ağustos, 2010


Kuaförlerde fön sesi eşliğinde manikür-pedikür yaptırmaya veda edin. Son aylarda İstanbul'da hızla yayılan 'nail bar' akımının sizi de tavlaması yakındır, kendinize en uygununu seçmeniz için şehirdeki nail barları dolaşıp ince ayrıntısına kadar not ettik.

Q Nail Bar
Mayıs ayında Bebek'te açılan Q Nail Bar, bu işin heves ve titizlikle yürütüldüğü bir başka mekân. Fonda rahatlatıcı bir müzik yayını, her masada ise küçük bir demet çiçek var. Çalışanlar da, mekân da beyazlar içinde. Q Nail Bar’ın sahibi Dilek Ayoub, yıllarca yurt dışında yaşamış ve nail bar konusunda oldukça bilgili. Fön sesinden muaf, rahatlatıcı ve kaliteli bir adres fikri ile burayı açmış; isimdeki 'Q' , 'quality'e gönderme yapıyor. Q Nail Bar'da takma kirpiklerde Alessandro; aseton, tırnak serumu, oje gibi ürünlerde ise sadece Essie markası kullanılıyor. En çekici renklerin yanı sıra kanserojen maddeden arınmış, 3Free özelliği ve kalıcılığı ile öne çıkan Essie'yi bilen bilir; bilmeyenler ise Q Nail Bar'da Essie'nin 135 farklı renginin sergilendiği oje barına kısa bir zamanda göz atmalı. Q Nail Bar'da manikür-pedikür beraber yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Eğer zamanınız darsa önceden telefonla belirterek el ve ayak için aynı anda iki farklı kişiden hizmet alabiliyorsunuz. Mekânın bir diğer özelliği en az 15 kişilik gruplar tarafından doğum günü, bekârlığa veda gibi kutlamalar için parti alanı olarak da kullanılabiliniyor olması. Hediye kartı uygulamasının olduğu mekânda ayrıca her harcamanın %2'sini biriktiren bir avantaj kartı da mevcut. Düğün öncesi tepeden tırnağa bakım ve şımarma için özel gelin paketlerine göz atmakta fayda var.
 

HİZMETLER: Q Nail Bar'da manikür, pedikür, protez jel tırnak, protez kirpik, tırnak yeme tedavisi, ipek şeritler ile tırnak onarımı, kalıcı makyaj, ağda, masaj, batık tedavisi uygulanıyor. 10 yaş ve altı minikler için özel bakım mevcut. Mekân, erkeklere de hizmet veriyor. Randevu ile çalışıyorlar.

TEKNİK: Q Nail Bar'da müşterilere tavsiye edilen teknik el ve ayakta tırnak etlerini itmek. Kestirme konusunda ısrarlı iseniz klasik manikür-pedikür uygulaması da yapılıyor. Ayrıca şeker hastaları için kuru manikür tekniği de uygulanıyor. Her oje öncesi tırnağa besleyici bir tabaka sürülüyor. Ayaklar özel yumuşatıcılarla zenginleştirilmiş ılık suda bekletiliyor. Suyun sıcak olmamasının başlıca nedeni sıcağın canlı deriyi de kabartıyor olması. Peeling ile başlayan işlemler masaj ve oje üzerine koruyucu katın sürülmesi ile sona eriyor.

HİJYEN: Q Nail Bar'da hijyen, ayağa geçen bir galoşla kapıdan başlıyor. Pens, törpü gibi kullanılan tüm aletler dental autoclave ile dezenfekte edilip tek tek poşetleniyor ve kişiye özel olarak açılıyor. Tek kullanımlık parafin kullanılıyor. Yine hijyen amacıyla manikür ve pedikür akan suyla yapılıyor; her manikür masasında minik bir lavabo var. Bütün lavabolar ve dolayısıyla giderleri hastanelerde kullanılan hijyen malzemeleriyle temizleniyor. Manikür ve pedikür suyuna işlem öncesinde mikrop öldürücü toz dökülüyor. Havlular kişiye özel olarak kullanılıyor.

MENÜDEN
QNB Klasik manikür: 30 TL
QNB Klasik pedikür: 35 TL
QNB Klasik manikür ve pedikür beraber alındığında: 60 TL
El-ayak parafin: 40 TL
Protez kirpik: 150 TL
Klasik gelin paketi (French manikür, French pedikür, Essie Ejuvanate el bakımı, Essie spa ayak bakımı, tüm vücut ağda, kaş ve bıyık): 190 TL

(0212) 263 80 86
Küçükbebek Caddesi, 12/C, Bebek
www.qnailbar.com
Pazar hariç her gün 09.00-20.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

California Nail Bar
California Nail Bar, 2006 yılında Joanne Keiko Yıldırım tarafından açılmış İstanbul'un ilk nail bar'ı. İsminin California olmasının bir nedeni de şu; Amerika'da da ilk nail bar Kaliforniya'da açılmış. Mekânda iki ayrı bölüm var; acelesi olanlar için nail bar kısmı hemen girişte bulunuyor. Eğer kendinizi şımartmak için yeterli vaktiniz varsa birkaç adımda bambaşka bir dünyanın içine girmiş oluyorsunuz. Yeşil tül perdelerle birbirinden ayrılmış manikür koltuklarına, yağmur ormanlarının sesleri ve loş bir ışıklandırma eşlik ediyor. Ağırlıklı yeşil olan mekân, bambu çubuklarla zenginleştirilmiş. Manikür ve pedikür suları, içinde doğal taşlar ve çiçek yaprakları ile süslü metal kaplarda geliyor. İşlem sonrasında koltuklar yatar duruma getiriliyor; uyumak serbest. Klasik servislerde Pastel, Flormar ve Sally Hansen marka ojeler kullanılıyor. California Nail Bar’da, ayrıca ücretlendirilen, ‘3Free’ özelliği olan OPI ve Essie marka ojeler de var. Manikür ve pedikür işlemleri masajla sonlandırılıyor ama dahasını isterseniz ayrıca masaj servisi de mevcut. Pedikürde Dr.Scholl ürünlerinden de yararlanılıyor. Mekânda kullanılan özel losyonlar Avustralyalı bir kimyagerin imzasını taşıyor. California Nail Bar’da parti düzenlemek isterseniz tek yapmanız gereken bir telefon açmak. Hediye kartı uygulaması da mevcut.

HİZMETLER: Mekânda manikür, pedikür, cilt bakımı, takma kirpik, kirpik boyama, kaş boyama, koltukta ve masada masaj, kimyasal peeling ve taş terapisi yapılıyor. Bütün bunlara çok yakında fön ve makyaj da ilave olacak. Merak etmeyin; ortamın sessizliğini bozmamak adına fön, özel bir odada yapılacak. 12 yaş ve altı minikler için özel bakım uygulanıyor. Mekân, erkeklere OPI’nin özel ürünleri ile hizmet veriyor. California Nail Bar’a gelirken özellikle tercih ettiğiniz bir manikürist yoksa randevu almanıza gerek yok; oldukça geniş bir aileler. El ve ayak bakımınız aynı anda yapıldığı için zamandan epey tasarruf ediyorsunuz.

TEKNİK: California Nail Bar'da müşterilere tavsiye edilen teknik el ve ayakta tırnak etlerini itmek. Kestirme konusunda ısrarlı iseniz klasik manikür-pedikür uygulaması da yapılıyor. Manikür ve pedikür işlemleri kısa bir masajla sonlandırılıyor.

HİJYEN: California Nail Bar’da kullanılan tüm aletler salonun ortasında bulunan sterilizasyon makinesinde sterilize ediliyor. Bu aletin salonun ortasında bulunmasının nedeni bu işin takip edilebilir olması fikrinden ortaya çıkmış. Manikür ve pedikürde kullanılan kaplar ve taşlar ise hastanelerde kullanılan temizlik malzemeleri ile temizleniyor. Her havlu kişiye özel kullanılıyor. Tercihe bağlı olarak tek kullanımlık kağıt törpüler mevcut. Tırnak etinin kesilmesi halinde tırnak çevresine arındırıcı ve mantar oluşumunu engelleyen, medikal bir jel sürülüyor.

MENÜDEN
Claifornia Nail Bar manikür: 30 TL
Claifornia Nail Bar pedikür: 40 TL
Claifornia Nail Bar manikür ve pedikür beraber alındığında: 65 TL
El-ayak parafin: 25 TL
Günlük takma kirpik: 25 TL

(0212) 240 62 45
Valikonağı Caddesi, 103, Nişantaşı
www.californianailbar.com
Her gün 10.00-20.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

The Nail Job
Henüz bir yaşını bile doldurmamış olan The Nail Job, bu en moda bakım halinin öncülerinden. Nişantaşı'nın en işlek caddelerinden birinde, oldukça geniş bir daireyi mesken edinen mekân, temizlik hissine vurgu yapan bir ortama sahip; minimal dekorunda beyaz renk ağırlıkta. Manikür, ön salonda, duvar  boyunca dizilmiş, üzeri çeşit çeşit bakım ürünü dolu masalarda yapılıyor. Tek yapmanız gereken siyah kadife koltuklara yerleşip elinizi önünüzdeki minik masaya doğru uzatmak. Pedikür ve diğer bakımlar ise şık bir perde ile ayrılan arka tarafta yapılıyor. Yüksek ve konforlu pedikür koltuklarına oturduğunuzda ayağınızı kuvars taşları ile dolu bir havuzda buluyorsunuz. Manikür ve pedikür, cilt ve tırnak tipinizin analizi yapılarak, tırnak tipinize göre (ince ve yumuşak tırnaklar, kuru ve kırılgan tırnaklar, dayanıklı ve güçlü tırnaklar), asetondan törpüye, farklı ürünler kullanılarak yapılıyor. The Nail Job'da asetondan ipek kirpiğe, sadece Alessandro markalı ürünler var; mekân aynı zamanda bu markanın lisanslı uygulayıcısı.

HİZMETLER: The Nail Bar'da manikür, pedikür, jel ve akrilik olmak üzere protez tırnak, protez kirpik, ağda, tırnak yeme terapisi ve kalıcı makyaj yapılıyor. The Nail Job'da erkeklere, yine Alessandro markasının özel bir ürün grubuyla servis veriliyor. Randevu ile çalışıyorlar.

TEKNİK: Burada kullanılan teknik, klasik manikür-pedikür anlayışından farklı. The Nail Job elde ve ayakta tırnak etlerini kesmeyi kesinlikle önermiyor. Onun yerine ölü tırnak etlerini kaldıran bir jel yardımıyla tırnaklar temizleniyor ve hemen ardından tahta bir çubukla etler itiliyor. Peeling ve besleyici maske uygulaması her iki işlemde de mevcut. Ojenin altına mutlaka besleyici bir kat sürülüyor. Her iki işlem de Tibet 8 masajı ile taçlanıyor.  

HİJYEN: The Nail Job'da pens, törpü gibi kullanılan tüm aletler hastanelerde kullanılan bir sterilizasyon sistemi olan dental autoclave ile dezenfekte edilip tek tek poşetleniyor. Hijyen konusu bununla da sınırlı değil; maniküristler işlem boyunca doktor eldiveni takıyorlar. Tek seferlik parafin kullanılıyor. Havlular da kişiye özel kullanılıyor.

MENÜDEN
The Nail Job spa manikür: 30 TL
The Nail Job spa pedikür: 40 TL
The Nail Job spa manikür ve pedikür beraber alındığında: 60 TL
El-ayak parafin: 50 TL
Protez ipek kirpik: 130 TL
Gelin paketi (spa manikür, spa pedikür, tüm vücut ağda): 170 TL

(0212) 234 06 10
Valikonağı Caddesi Konak Apt. 67 Kat.1, Nişantaşı
www.thenailjob.com
Pazar hariç her gün 10.00-20.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

Misk NAIL SPA
Misk, İstanbul'un minimal 'nail bar' kavramının biraz dışında kalıyor; tanımından da kendini açık ediyor aslında; Misk Nail Spa. Pembe ve beyazın hakim olduğu mekânı dolduran klasik tarzdaki mobilyalar, burası için özel olarak üretilmiş. Mekânın sahibi Ceren Ergün, tam anlamıyla içine sinen bir adres bulamama fikrinden ilham almış ve her daim işinin başında duruyor. Misk'in en önemli özelliği doğal malzemelerden oluşturulan özel reçetelerle yapılan spa servisleri. Bu servislerde doğal malzemeler kullanıldığından mevsime göre farklılık gösterebilior. Mesela bu yaz menüde orman meyveleri ve naneli çikolata var. Bu nefis kokulu bakımlardan orman meyveli olanı çilek özlü el-ayak banyosu ile başlıyor. Ardından el ve ayaklar, dut, böğürtlen, ahududu ve çilek özlerinden oluşan bir karışımla ovuluyor ve çikolata mühürü ile keseleniyor. Oje öncesi son dokunuşu ise orman meyveli losyon yapıyor. Yaklaşık 90 farklı renkte oje bulunan mekânda klasik manikür ve pedikürde özellikle belirtmediğinizde Flormar, Pastel gibi yerli markalar, Spa manikürde ise 3Free özelliği olan Essie, OPI, MAC gibi yabancı markalar kullanılıyor. Ek bir ücret ödeyip klasik manikürde de bu oje markalarından yararlanmak mümkün. Ayrıca güneş ışığına maruz kaldığında renk değiştiren 3Free ojeler oldukça eğlenceli. ?ık bir tasarıma sahip hediye kartı uygulamasının bulunduğu Misk Nail Spa’da bekârlığa veda, doğum günü gibi partiler verme imkânı da var. Her ikisinde de kendinizi prenses gibi hissedeceğiniz garanti.

HİZMETLER: Burada klasik manikür ve pedikürün yanı sıra nasır bakımı, batık bakımı, topuk bakımı, ağda, protez kirpik, kirpik perması, kaş boyama, makyaj, vücut bakımı ve masaj uygulanıyor. 12 yaş ve altı minikler için özel bakımda mevcut. Mekân, erkeklere hizmet vermiyor. Randevu ile çalışıyorlar.

TEKNİK: Misk'de müşterilere tavsiye edilen teknik el ve ayakta tırnak etlerini itmek. Kestirme konusunda ısrarlı iseniz klasik manikür-pedikür uygulaması da yapılıyor. Metal törpü yok;  kağıt törpü kullanılıyor. Her oje öncesi tırnağa besleyici bir tabaka sürülüyor. Spa manikürü ya da pedikürü aldığınızda önünüze uzman bir kimyager tarafından doğal malzemeler kullanılarak yapılmış peeling'ler ve nemlendiriciler geliyor.

HİJYEN: Misk Nail Spa'da pens, törpü gibi kullanılan tüm aletler dental autoclave ile dezenfekte edilip tek tek poşetleniyor ve poşetler müşterinin önünde açılıyor. Tahta çubuklar, parafin ve topuk taşı ise tek kullanımlık. Maniküristler her işlem öncesinde ve sonrasında, salonda bulunan lavaboda ellerini yıkamakla yükümlüler. Pedikür için ayağınızı tam anlamıyla bir havuza sokuyorsunuz; gideri yok. Bunun nedeni hiçbir temizlik malzemesi ile gidere ulaşamama sıkıntısı. Misk'de her pedikür öncesi sabit pedikür havuzlarının içine tek kullanımlık, plastik bir iç havuz takılıyor. İsterseniz ayağınız suda beklerken vibrasyon verilerek masaj etkisi sağlanıyor. Her havlu kişiye özel kullanılıyor.

MENÜDEN
Misk klasik manikür: 32 TL
Misk klasik pedikür: 38 TL
El-ayak parafin: 50 TL
Protez kirpik: 170 TL
‘Düğün Günü Benim Günüm’ gelin paketi (tüm vücut ağda, orman meyveli veya naneli çikolata manikür ve pedikür, topuk bakımı, kaş tasarımı): 197 TL

(0216) 385 64 75
Bağdat Caddesi 348/A-3, Erenköy
www.misknailspa.com
Pazar hariç her gün 09.00-19.30 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

Pronail
Pronail, 'nail bar' akımının şimdilik tek zincir kuruluşu. Çoğunlukla alışveriş merkezlerini tercih eden Pronail'ın yakın zamanda Bağdat Caddesi'nde yeni bir şubesi açıldı. CND markasının Türkiye temsilcisi olan Banu ve Berna Zeren kardeşlerin sahibi olduğu Pronail’lerde sadece CND marka oje ve ürünler kullanılıyor. Bu markanın en büyük özelliği elde iki hafta ayakta ise 40 güne kadar tazeliğini koruyan CND Shellac oje serisi. Özel bir uygulaması olan bu ojeleri ne evde sürmek ne de evde çıkarmak mümkün değil. Shellac sürülürken her kat arasında 2 dakikalık bir UV ışını sansı var. Çıkarmak için ise özel bir kimyasal kullanılıyor. CND’nin Shellac serisinde çok fazla renk seçeneği yok; sık kullanılan 12 adet renk mevcut. Bu ürünün tırnağı havasız bırakma ya da zarar verme gibi bir durumu yok, aksine besliyor. CND de 3Free kategorisinde, zararsız bir oje markası. Mekânda spa manikür ve pedikür servisi de var. 

HİZMETLER:  Pronail’de manikür, pedikür, tırnak yeme tedavisi, mantar, batık, nasır tedavisi, ağda, kalıcı makyaj, kaynak kirpik, akrilik ve jel olmak üzere protez tırnak ve el-ayak masaj servisleri var. Mekân, erkeklere de hizmet veriyor. Randevu ile çalışıyorlar.

TEKNİK: Pronail’de müşterilere tavsiye edilen teknik el ve ayakta tırnak etlerini itmek. Kestirme konusunda ısrarlı iseniz klasik manikür-pedikür uygulaması da yapılıyor. Her iki seçenekte de eller suda bekletilmiyor. Onun yerine tırnak etlerine yumuşatıcı bir jel sürülüyor ve sonrasında el saunalarında bekletiliyor. Pedikür için ise ayaklara tazyikli su ile masaj yapan özel koltukları var.

HİJYEN: Burada da pens, törpü gibi kullanılan tüm aletler dental autoclave ile dezenfekte edilip tek tek poşetleniyor. Havlular kişiye özel olarak kullanılıyor.

MENÜDEN
Pronail klasik manikür: 25 TL
Pronail klasik pedikür: 30 TL
Pronail klasik manikür ve pedikür beraber alındığında: 45 TL
El-ayak parafin: 35 TL
Protez kirpik: 120 TL

Astoria AVM
(0212) 215 20 04
www.pronail.com.tr
Büyüdere Caddesi, 127, kat:-3, Esentepe

Forum İstanbul AVM
(0212) 437 15 00
Paşa Caddesi, B3-08, kat: -3, Bayrampaşa

Capacity AVM
(0212) 661 50 08
Fişekhane Caddesi, 40, B1, Bakırköy

Bağdat Caddesi
(0216) 355 70 03
Bağdat Caddesi, 322, Kadıköy

Kredi kartları geçerli.

CEREN ERGÜN, MİSK NAIL SPA’NIN SAHİBİ

Manikürde etlerin kesilmesini neden tavsiye etmiyorsunuz?
Tırnak derisi, tırnak kökünü mikroplara ve dış etkenlere karşı korur. Bu korumayı kırmamak adına, bu bölümün pens ile kesilerek alınması çok yanlış, bunun yerine tercih edilmesi gereken ittirme yöntemi olmalı. Bu yöntem, kütikül giderici bir ürün sürerek beş dakika beklemek ve sonrasında yağlı bir ağaç olan portakal ağacından üretilen çubuklarla (tahta yağlı olduğunda tırnak yüzeyini çizmez) tırnak yüzeyindeki zarımsı tabakanın alınmasını kapsar. Ayrıca alınan deri zamanla daha sertleşerek çıkar ve eller daha sorunlu hale gelir. Bütün bu nedenlerle Amerika'da ve Avrupa'da yapılan manikür ve pedikür işlemlerinde asla pens kullanılmıyor, bunun yerine sağlıklı olan ittirme yöntemi tercih ediliyor.

Dental autoclave nasıl çalışıyor?
Dezenfektasyon mikroplardan kısmen arınma demek. Alkol ve benzeri ürünlerle yapılan temizlik hiçbir zaman mikroplardan arındırmaz, Hepatit, HIV gibi virüslerden korumaz. Sterilizasyon ise mikrop ve virüslerden tamamıyla arındırma demek. Bunun için dünyadaki en etkili yöntem ise hastane ve dişçilerde kullanılan basınçlı vakum sistem olan autoclave sistemi. Mesela bizde, medikal bir dezenfektan ile temizlenen metal aletler, hermetik ısı ile kaynatılarak poşetleniyor. Poşetlenmiş aletler B sınıfı autoclave’da, 2.4 bar basınç ve 134 derece ile 40 dakika sterilize ediliyor. Autoclave sisteminin çalışma prensibi, ortamdaki tüm havayı vakumla alarak sıcak buhar basınç ile bu aletlerin üzerine püskürtme üzerine. İşlem sırasında ısı ve basınç yavaş yavaş en üst seviyeye çıkıyor ve bu değerlerde hiçbir hücre zarı dayanamayıp çatladığından, her türlü virüs ve spor ölüyor. Yalnız her autoclave, her virüsü öldürmüyor maalesef. Dünyada bütün bunları sağlayan sadece B sınıf otoklavlar. Bu nedenle müşterilerin autoclave kullanılıyor denilen salonlarda sınıfını sormalarını öneriyorum. Bir diğer ayrıntı da şu; her poşete girmiş alet autoclave’da sterilize edilmiş anlamına gelmez. Poşetlerin yanında, makineye girdikten sonra  renk değiştiren dikdörtgenler vardır. Buna bakarak aletlerin acaba sadece poşetlenmiş mi yoksa gerçekten autoclave’da mı sterilize edilmiş olduğunu anlayabilirler.

3Free oje ne demek?
Türkiye’de kullandığımız ojeler aslında kanserojen maddeler içeriyor;  formaldelhit, toulen ve DBP. Bu üç zararlı madde ojeye esneklik, akışkanlık, kıvam vermek için kullanılıyor. Öte yandan,  dünyadaki yeni akım 3Free Ojeler. Bu üç zararlı maddeyi içermeyen bu ojeleri kullanarak, cilt- tırnak tarafından emilebilen zararlı maddeleri vücudunuzdan uzak tutuyorsunuz. Özellikle hamilelerin ve kanser tedavisi gören kişilerin tercih etmesi tavsiye ediliyor.

Mine

23.04.2011 10:30

Essie super bir marka, Turkiyeye geldigi icin cok seviniriyorum.

Turkan

12.11.2013 00:33

Selam Ben size moskovadan yaziyorum bilmek Ben tirnak kaynagi shellac yapiyorum orda calisa bilirmiyim cunki oranin kurallarini bilmiyorum

TOİST Yorum Girişi
  •  


  •  

  •   Captcha
Yeme
&İçme
| Bar&Club | Müzik | Sanat | Şehirde Ne Var? | Film | Tiyatro | Alışveriş | Kitap | LGBTİ | Müzeler | Seyahat | İstanbul Otelleri
Time Out İstanbul - Ajans Medya © 2015 Tüm hakları saklıdır.