Advertisement

Biliyoruz, esas önemli olan iç güzellik ama dışı da ihmal etmemeli. Artık günlük olarak giyinip süsleniyor; sizi şehirde olan biten, kaçırmamanız gereken etkinliklerden haberdar ediyoruz.


Siteyi çerçeveleyen görsele tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


Eğer reklamverenseniz, bize (0212) 287 19 90 no’lu telefondan veya reklam@ajansmedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

×

Alışveriş

İstanbul’un moda, stil ve alışveriş ajandası

İstanbul’un en iyi butikleri


Kasım, 2012


Modanın asıl ikametgâhının izini sürmeniz için gerekli adresler.Fey

Soyadının hakkını dolu dolu veren bir kadın Fatoş Yalın. İstanbul’un görüp görebileceği en şık, en narin isimlerden biri olduğu su götürmez gerçek. Yalın, kusursuz stilinde ilham arayanlara büyük iyilik yaptı ve tamamen kişisel zevkinden feyz alarak seçtiği kıyafetleri, objeleri tek çatı altında topladı. Fey ismini verdiği markasının mağazasını da Nişantaşı’nda en sevdiği caddede -Mim Kemal Öke Caddesi-açtı. Fey’s Choice ise Yalın’ın modanın zaman tünelinden seçtiği vintage objelerin yeniden gösterime girmişhalleri. 1930’lara özgü elbiselerden Marie Mercié imzalı Paris stili şapkalara, dekoratif objelerden şaşaalı aksesuarlara ve sanat kitaplarına her şey göze, ruha hitap eden ahenkte ve hepsi satılık. Yalın’ın hem plajlara hem sokaklara yakıştırdığı Venedik stili terlikler ise açık ara favori. Kırmızı, çivit mavisi, turuncu, mor… 36-43 numaraları bulunan ve 190 TL’ye satılan terlikler renk açısından hayli bereketli.

Mim Kemal Öke Caddesi 9, Nişantaşı. (0212) 219 87 24. Pazar hariç her gün 10.00-19.30 arasında açık.

 

Kop-Art

Trendlerin üzerine basan ve hatta onlarla dalga geçen Kop-Art, nev-i şahsına münhasır tarzlara hizmet veriyor. Burada satılan her şeyden bir tane üretiliyor. Fotokopi makinesinden çıkmış gibi görünmek isteyenlerin tercih edeceği bir üretim şekli değil tabii bu. Kop-Art’ı Beyoğlu’ndaki türevlerinden ayıran ise buranın bir giysi dükkânından çok daha fazlasını ifade ediyor olması. Kop-Art’ın yaratıcıları Gamze Fidan ve Cansu Aybar, giysi tasarlamanın dışında video art çalışmaları ve p(art)i organizasyonlarıyla da fikirlerini dışavuruyorlar. Fanzinler, müzik CD’leri ve aksesuarlar da kıyafetler kadar ilgi çekici.

 

 

Turnacıbaşı Sokak 34/A, Beyoğlu. www.kop-art.com Her gün 12.00-21.00

 

Inui

Nişantaşı’nın “Benden alışveriş yap!” diye bağıran butiklerinin arasında daha mütevazı bir duruşu olan Inui, avangard tasarımcıları biraraya getiriyor. Inui’deki avangard tasarımların giyilebilenden ziyade seyirlik parçalardan oluştuğunu sanmayın sakın. Hüseyin Çağlayan, Anne Valerie Hash ve Noir gibi isimlerin tasarımları, kendi tarzının DNA’sını çözmüş olanların giyebileceği türden.

 


 

 

(0212) 296 60 10 Maçka Caddesi Zekipaşa Apartmanı 12/A, Teşvikiye. Pazar hariç her gün 10.30-19.00

 

Cashmere in Love

Adı üstünde ‘Cashmere in Love’ hepimizi kaşmir aşığı yapmayı hedefleyen bir butik. Halihazırda kaşmiri sevmek için birçok nedenimiz var zaten. Vücutta yokmuşçasına yumuşak bir dokuya sahip olması ve lüks olduğunun beş metre öteden bile fark edilmesi bu nedenlerden bazıları. Esra Bezek’in tasarladığı kaşmir trikolar ‘casual chic’ kategorisinde yer alıyor. Yani, günlük kıyafetlerinizi tamamlayabileceğiniz şık parçalar. 

 

 

(0212) 287 16 06 Küçük Bebek Caddesi Çınaraltı Apartmanı 2/A. www.cashmereinlove.com Pazartesi-cumartesi 09.00-19.30

 

Sedef Çalarkan Design Shop

Sedef Çalarkan Design Shop’a adımınızı attığınızda ilk dikkatinizi çekenler butiğin çarpıcı renkleri ve Çalarkan’ın imzası haline gelen Osmanlı padişahlarının baskıları oluyor. Çalarkan’ın tasarımlarını kitsch bulacak olursanız Ezra ve Tuba Çetin kardeşlerin Etcetura markasına göz atmalısınız. İkilinin yarattığı heykelsi formlara sahip tasarımlar tam da yeni sezonun ruhuna uygun. Butikte, 1921 Jeans, Johnson Motors ve Steve McQueen tişörtlerin yanı sıra Aziz Sarıyer’in tasarladığı mobilyalar satılıyor.

(0212) 241 34 87 Abdi İpekçi Caddesi Milli Reasürans Pasajı 7-8, Teşvikiye. Her gün 09.30-21.00

 

Midnight Express

Ülkenin kara lekesi ‘Midnight Express’le dalga geçmek ve sarkastik olmak için bu ismi butiğine seçmek her babayiğidin harcı değildir. Moda tasarımcısı Banu Bora ve mimar Tayfun Mumcu’nun ürünü olan Midnight Express, Mısır Apartmanı’nı daha da güzel kılan öğelerden. Butik, Ümit Ünal, Bora Aksu, Hakan Yıldırım, Avshalom Gur, Yazbükey ve Apriati tasarımlarının yanı sıra Banu Bora’nın Midnight Express koleksiyonlarına da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Kapalıçarşı’dan zanaatkârların ürettiklerini ve Tayfun Mumcu’nun tasarımlarını da burada bulacaksınız.

 

 

(0212) 251 19 68 İstiklal Caddesi Mısır Apartmanı 163/5, Galatasaray. www.midnightexpress.com.tr
Şube: (0212) 257 95 14 Cevdet Paşa Caddesi Germencik Sokak Bebek Palas Apartmanı 1, Bebek
Pazar hariç her gün 10.00-19.30 

 

Atmospheres

İki dirhem bir çekirdek giyinmeyi seven kadınların alışveriş rehberlerinde mutlaka bulunması gereken bir adres Atmospheres. Fransa, İtalya ve Amerika’dan ithal edilen kıyafetlerin yanı sıra Cengiz Abazoğlu ve Özlem Kaya’nın tasarımları da satılıyor. Marka skalasında Abercrombie, Arden B ve Maje gibi ünlü isimler var.

(0212) 230 22 84 Maçka Caddesi 59/D, Teşvikiye. Her gün 10.00-19.00

 

Building

Galata’daki ilk mağazasında Türk tasarımcıların koleksiyonlarını bir arada sunan Building, şimdi de Erenköy’de. Yeni konsepti gereği Building artık sadece moda tasarımcılarının koleksiyonlarına yer vermiyor, mağazalarda endüstriyel tasarım objeleri görürseniz şaşırmayın. Building koleksiyonunda şu an 50’ye yakın Türk tasarımcı var. Ece Salıcı, Gizem Baş, Mine Gürsoy, Zeynep Tosun, Ayça Ünüvar, Ceylan Zigoşlu bu isimlerden birkaçı. Liana Kalma ve Roys Elhadef tarafından yaratılan yepyeni bir bikini markası olan Lily and Rose’u özellikle takibe almanızı öneriyoruz. Butiğin güzel bir de bahçesi var.

Abdülkadir Noyan Sokak Yalı Apartmanı 8/2, Erenköy. (0216) 360 12 85/ www.building.com.tr . Her gün 10.00-20.00.

 

Museum of Fine Clothing

Tasarımcı Eda Güngör’ün giyim sektöründeki tecrübelerini kendi markasına aktarmasının üzerinden çok geçmemişti ki Museum of Fine Clothing’in ikinci mağazasıyla karşılaştık. Bir apartmanın ilk katında beyaza teslim anıtsal iç mekânın etkisi epey güçlü. Kıyafetler de dekorasyonun bir parçası gibi duruyor. Güngör’ün takipçilerinin alışık olduğu üzere koleksiyondaki tüm tasarımlar yine sadece amaca yönelikler. Gardırobunuza dahil olduktan bir mevsim sonra demode yaftası yemeyecek, her döneme uygun kıyafetler tasarlamak Güngör’ün temel motivasyonu. Tasarım kavında ‘basic’ tişörtlerle cakalı ipek bluzlar bir arada. Sade formlar, keskin kalıplar, kumaşta ve dikişte yüksek kalite Museum of Fine Clothing’in marka değerinin garantörleri. Elbiseler 1500-3000, tişörtler 119-359 TL aralığında fiyatlanıyor. Güngör’ün tasarımlarının dışında mağazada RVS marka el yapımı gözlükler -ki Hollywood ünlüleri arasında pek popülerler-ve Voluspa etiketli ev kokuları ile mumlar var. Yakında yine ünlü bir çanta markası, takılar ve erkek koleksiyonu da dahil olacak bu çeşitliliğe.

 

  

 

Teşvikiye Caddesi Dilek Apartmanı 9/4, Teşvikiye. www.museumoffineclothing.com . Pazar hariç her gün 10.00-20.00 arasında açık.

 

 

Caprissima

Reasürans Pasajı’nın en yeni vitrinine kısa bir göz attıktan sonra İtalyanların tasarım konusundaki yeteneklerine şapka çıkararak giriyoruz Caprissima’ya. Kurucularının düzenli İtalya seyahatleri burayı şekillendirmiş. Önce tamamen İtalyan takı markalarından beslenen bir marka yaratma fikri çıkmışortaya sonra fuar gezileri ve atölye ziyaretleriyle bugün rafları donatan koleksiyon oluşmuş. Butik, adını İtalya’nın jet set Capri adasından alıyor. Her biri başka bir markaya ayrılan rafları bir bir gezdikçe ve bu markaları yakından tanıdıkça her birinin farklı özelliklerinin bir bütün oluşturduğunu görüyorsunuz. Bazıları fazla iddialı, bazıları sade. Ama hepsinin tarzları markayla özdeşleşen orijinallikte. Floransa menşeli Angela Caputi’nin tasarımları malzemesiyle ve renkleriyle en çok dikkat çekenlerden. New York’taki Museum of Modern Arts’ta ve farklı sanat platformlarında sergilenme fırsatı bulmasına şaşmalı. Koleksiyonunu püskürtme tekniğiyle tasarlayan Daniela de Marchi’nin mercan kayalıklarını andıran takılarından birine sahip olduğunuzda aynısını bir başkasında görmeyeceğinize emin oluyorsunuz. Lip plus, gerçek çiçeklerin kullanıldığı tasarımlarıyla floral desenlerle başı hoşolmayanların bile kanına girebilir. Gösterişsevenlerin gözü, deri ya da abanozu altın ve pırlanta ile bir arada kullanan Oromania’nın takılarına ya da saati bir araç olmaktan çıkarıp amaca dönüştüren Capri Watch&Co’nun rengârenk saatlerine de kayabilir. Çeşme planları yapanlara son bir not: Caprissima’nın Alaçatı’da da butiği var.

 

 

Milli Reasürans Pasajı Maçka Caddesi 35A/50, Nişantaşı. (0212) 296 35 95/ www.caprissima.com.tr Pazar hariç her gün 10.30-19.30

Güler Karataş

23.04.2011 10:30

bilgi için teşekkürler

melis kocakaya

23.04.2011 10:30

Merhabalar,\nBenim de Saskinbakkal da Subat ayinda actigim bir butigim var. Tum aksesuarlar ve ozel tasarim giyisiler mevcut. Gelip gormenizi cok arzu ederim. Adres: Bagdat cad. No:693/3 Saskinbakkal. Tel: 216 4115864\nSaygilarimla\nMelis Kocakaya

ASLI KARAKOYUN

23.04.2011 10:30

Merhabalar bende arkadasımla birlikte takı tasarlıyorum home ofiste çok farklı tasarımlarımız var ve kişiye özel sizlerinde görmesini istiyorum bizelere ulaşabileceginiz telefon numarası:532 703 54 59 teşekkürler..

ebru güner

23.04.2011 10:30

lazy butik çok hoşuma gitti farklı bir tarz bende sizlerle çalışmak isterim bu butigin devamı olarak bnde bulundugum bölgede yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz\r\ndaha önce bir işyerim oldu bu tarzda degıl bnde çılgın bır tarz istiyorum tşk

ceren pehlivan

23.04.2011 10:30

listede bilmediğim sadece 2 butik varmış. geçen hafta kop-arta yeni ayakkabı siparişlerimi verdim ve sonra gidip Bilstore'dan o gece takmak için Ophelie Hats'ten inanılmaz bi taç aldım kendime. sık sık uğranması egreken yerler ikisi de. güzel bi derleme olmuş elinize sağlık!

nese tıglı

23.04.2011 10:30

merhabalar, sizlere www.joysvoice.com markasını tanıtmak isterim. tamamıyle size özel tasarlanan bu aksesuarları eminimki beğeneceksiniz. ulaşmak için: fashionistico@gmail.com

nimo stylo

23.04.2011 10:30

merhabalr ...aksesuar bluz ve ayakkabı tasarımı yapıyorum...ürürnlerime bakmak isterseniz http://thecrn.blogspot.com/ yada http://nimostylo.blogspot.com/

Sevilen Demir

23.04.2011 10:30

ASHYL TASARIM genç ve deneyimli ekibi ile sizlere kişiye özel takılar sunmakta. Ürünler tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda hazirlanabileceği gibi size özel hazırlanmış ürünlerden birini de seçmeniz mümkün. Ürünleri www.ashyl.com sitesinden görebilirsiniz. İletişim : 0212 522 07 47

Pelin G.

23.04.2011 10:30

Merhabalar,\r\nVintage tarzı günümüze taşıyan "Romantik" takılar tasarlamaktayım. Blogumdan göz atabilirsiniz;\r\nhttp://pelinin.blogspot.com/\r\nBeğeneceğinizi düşünüyorum. Mailimden ulaşabilirsiniz; pelinaksesuar@gmail.com

cigdem dayioglu

23.04.2011 10:30

özel çantaların satıldığı www.millandfashion.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

nuraycankardas

23.04.2011 10:30

mrhba.ben Denizli Acıpayam ilçesinde keçe süslemesi öğrtmeniyim.elimizde yaptığımız ürünleri satmamızda yani ticaretinde bize yardımcı olur musunuz?

Pitch Euse

11.01.2012 09:20

Öykü Thurston'ın butiği SOFIE ismiyle İstanbul Galata'da Galip Dede Cad. No:93/B'de ve İzmir Alsancak'ta Gül Sk. No:28/A'da hizmet veriyor. Kadın giyimiyle ilgili her türlü şeyi bulmak mümkün.

dilek kuşcu

23.02.2012 00:30

merhaba bende apolet, abiye apolet, vatka, ayakkabı, çanta, atlet, tshirt tasarımları yapıp satıyorum D E Tasarim Dünyasi. facebooktan ulaşablrsnz.

özden başaran

15.05.2012 23:13

slm bızmde bursada aıle olarak işlettiğimiz keçe atolyemz var tasarımlar bıze ozel satış yapılır. sipariş alınır nisa sanat evi saygılr.

figen kurucan

09.10.2012 23:55

merhababendeözel tasarım çantalar dikiyorum sitemde satıyorum ilgilenen arkadaşlarla çalışmak isterim www.zeynebags.com

09.11.2012 13:29

melis kocakaya müşteriden kapora adına para alıp dolandırıyor sakın inanmayın

funda akşit

12.01.2013 17:47

tasarımla ilgili herşey...RÜKÜŞ WOMEN vişne sok.no:4 altııyol kadıköy. 0216 418 35 05

feyzan küllahçıoğlu

13.01.2013 17:38

izmirde de blackwhite butik var mithatpaşa cad.no 916 b göztepe ben orayı keşfettim sıradışı tasarımlar var

Sema

22.02.2013 19:19

Slm ben antalyadan sema butik işletiyorum arkadaşlar aranızda mutlaka bilenler vardır angel newer die diye bi firma var ben o tarz yapan bi başka firma arıyorum bilenleriniz vardır yazarsanız cok sevinirim teşekkürler

ASLI BUTİK

03.03.2013 08:47

ASLI BUTİK Gelibolu'da gelinlik, abiye ve nişanlık çeşitleri ile yeni yerinde 286-566 91 92

YALCIN

03.03.2013 20:51

BUTİK VE TASARIMCILARA ELBİSE,BLUZ,GÖMLEK,ETEK,CEKET,VS DİKİŞLERİNİ YAPIYORUM İHTİYACI OLANLAR 05358134954 YALCIN

MİRAY TEKSTİL

17.04.2013 12:36

ROSES BAYAN GİYİM TASARIMI ATÖLYEM VAR BUTİKLERE MODEL VERBİLİRİM İLGİLENENLER tel:0539 499 99 68 adres:4.levent safir alışveriş merkezi yanı

Oznur Akalin

13.06.2013 01:05

Bende ThinkOverDesign markasini tanitmak isterim yeni kesfettigim bu marka lidyana.com da satiliyor.Yakinda Kumpanya62 nisantasinda da satisa basliyolarmis bayildimmmm urunlerineeee

Burcu Ergen

11.12.2013 15:02

www.brcdesign.com.tr adresinden ürünlerime ulaşabilirsiniz.

ebru yücel

01.03.2014 21:43

merhaba .ben mersin enmoda butik sahibi ebru ...farklı tasarımları bulabilceginiz @enmodamersin instgram adresinden gözatmanızı tavsiye ederim

moulin rouge fashion studio

17.04.2014 19:57

dünyanın en iyi moda markaları tasarımları ve en iyi koleksiyonlar için mağazamıza bekliyoruz,ayrıca 365 gün net %60-%70 indirim...

nihal Erdag

29.05.2014 19:57

Bende Marie Mcgrath Desing'i butikcilerimize tanitmak isterim. Sair Nigar sokakda. Sadece 8 aydir faaliyette olan bu firma sadece bayan pantolon uzerinde calisiyor. Gercekten gorulmeye deger oldugunu dusunuyorum...Tavsiye ederim...

Ali Desidero

30.05.2014 16:06

Benim butigim ve kece atolyem yok; yuksek muhendisim ozel ders veririrm.

ebru yücel

31.05.2014 23:15

facebook: Ebru Güngör Yücel instagram @enmodabutikmersin özel koleksiyon ürünleri kaçırmayınnnnn en uygun fiyatlara

Emrah ANIL

19.09.2014 13:52

Mağaza Vitrin ve Görsel Düzenleme. www.emrahanil.com 05313200986

zENAY

12.12.2014 12:23

istanbula yeni trend zENaY BUTİK pendik 0216 397 6496...

BUTİKORTAK

26.03.2015 01:43

BURSA MODASINA KAVUŞUYOR BU YAZA DAMGASINI VURACAK BUTİĞİMİZ ŞİMDİDEN HEYECAN UYANDIRMAYA BAŞLADI HAZIRLIKLARIMIZ DEVAM EDİYOR ÇOK YAKINDA SİZLERLE OLACAĞIZ . İnstagram: butikortak

BUTİKORTAK

26.03.2015 01:45

BİRBİRİNDEN GÜZEL ELBİSELER DÜĞÜN NİŞAN KINA BALO ÖZEL GECE ELBİSELERİ SABİT SATIŞ FİYATI 49.90? ile SADECE BUTİKORTAK'ta İnstagram : butikortak

YILMAZ DEMIR

29.04.2015 13:06

MİİN IS AN ISTANBUL BASED TURKISH FASHION BRAND WHICH INCLUDES A UNIQUE, SOPHISTICATED, PURE AND SPECIFIC STYLE OF LIFE AND FASHION. MİİN'S COLLECTIONS ARE LIT BY A SOFT, MELANCHOLIC QUEST FOR TRANQUILITY https://facebook.com/miinofficial http://miinofficial.tumblr.com http://instagram.com/miinofficial https://pinterest.com/miinofficial

y.mimar serdar

04.10.2015 20:03

istanbul (nişantaşı) (bebek) (etiler) (ulus) zenginlere yönelik butik açmak istiyorum yatırımcı yerli yabancı bay bayan ortaklar arıyorum (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

Mehmet ucpinar

08.03.2016 21:30

BUTİK TERZİ MEHMET USTA 05542758492 butik isi ve ozel siparis calisiyorum

TOİST Yorum Girişi
  •  


  •  

  •   Captcha
Yeme
&İçme
| Bar&Club | Müzik | Sanat | Şehirde Ne Var? | Film | Tiyatro | Alışveriş | Kitap | LGBTİ | Müzeler | Seyahat | İstanbul Otelleri
Time Out İstanbul - Ajans Medya © 2015 Tüm hakları saklıdır.