Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
 
 
 

Alice Russell’la cumartesi sefası

09 Şubat 2015 10:43'de, Müzik kategorisinde yayınlandı.

Alice-Russell

İngiliz soul sahnesinin en güçlü seslerinden Alice Russell, Red Bull Music Academy’nin konuğu olarak 7 Şubat Cumartesi gecesi Babylon’da kulaklarımızın pasını sildi. Konser öncesi Russell’la SALT Beyoğlu’nda aynı havayı soluma şansı bulan azınlığın parçasıydık. Russell’ın enerjisiyle canlanıp ne anlattıysa can kulağıyla dinledik. Not defterimize de birkaç satır karaladık.

Taze anne, yeni albüm
9 aylık bir bebeği olan Russell ne turneye çıkmaktan ne de yeni albümü üzerinde çalışmaktan geri kalıyor. Yeni albümünde ‘To Dust’ta açıldığı elektronik sesleri kucaklamaya devam edecek gibi duruyor. Quantic Soul Orchestra dağılsa da Quantic ile bir kez daha beraber çalışma planları yaptıkları müjdesini veriyor. Bebek sahibi olmanın şarkı sözlerini de etkileyeceğinden bahsediyor: “Artık daha derin sözler yazacağım muhtemelen, bebekle birlikte dünyayı farklı gözlerle görmeye başlıyorsunuz.”

D’Angelo’nun dönüşü
Konu 14 yıl sonra çıkardığı ‘Black Messiah’ albümüyle soul sahnesine bomba gibi düşen D’Angelo’ya geliyor. Russell da bir D’Angelo hayranı: “O bir dâhi. Prince’in acid almış hali gibi diyebilirim müziği için. Ama daha organik. 2000 tarihli ‘Voodoo’ bile bugün yayınlanan herhangi bir albümle kıyaslandığında muhteşem.”

Akşam konser faslı başlayınca, ‘I’m the Man, That Will Find You’ cover’ının yanı sıra ‘To Dust’ ve ‘Pot of Gold’ albümlerinden parçaları seslendiriyor Russell. Babylon’u dolduran kalabalığı mest ediyor. Biz de bu özel sesle geçirdiğimiz günün sonuna geliyoruz. Bir dahaki seferi beklemeye koyuluyoruz.

 

 

Tags: , , ,

Şunlar da ilginizi çekebilir:

İstanbul'da bir yıldız doğuyor
Yoksa siz hâlâ annenizin radyosunu mu dinliyorsunuz?
Morrissey İstanbul'u unutmamış
 
 
Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
Ajans Medya © 2013 Tüm hakları saklıdır.