Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
 
 
 

Soho House Istanbul 9 Mart’ta kapılarını açıyor!

25 Şubat 2015 18:02'de, Şehir kategorisinde yayınlandı.

sohochi

Dünyadan Soho House’lar

Sinema, müzik, sanat, medya, moda, reklam gibi sektörlerden yaratıcılıklarıyla ön plana çıkan isimleri bir araya getirip onların enerjilerini çarpıştırıp çoğaltmayı hedefleyen bir kulüp Soho House. Üyelerin ince elenip sık dokunarak seçilmesine rağmen hedefleri kesenin kalınlığına göre değil, kulübün ortamına katabileceklerini göz önüne alarak toplayabilecekleri bir yaratıcılık üssü. Seçilen insanların kendilerini evlerinde hissetmesini, rahatça üretebilecekleri bir ortama kavuşmasını amaçlıyorlar.

Londra, Berlin, New York, Los Angeles, Miami, Chicago, Toronto gibi metropollerden sonra İstanbul da bu yaratıcılar kulübüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Üstelik, 13. Soho House unvanını taşıyacak İstanbul şubesi, tüm Soho kulüpleri arasında en büyüğü olacak.

soho-acilis

 Soho House Istanbul projesi

9 Mart’ta kapılarını açacak olan Soho House Istanbul’un mekânı da merakınızı hemen cezbedecek cinsten. Eski Amerikan Konsolosluğu binası Palazzo Corpi’de hummalı bir hazırlık sürecinin sonuna doğru yaklaşılıyor:

Amerikan hükümetine ait dünyadaki ilk diplomatik mülk olarak kabul edilen Palazzo Corpi’nin restore edilen freskleri, içine gireni mitolojik bir diyara alıp götürüyor hemen. Terasa konuşlanmış havuzlar, kiralanabilecek özel alanlar, sinema salonu, gym, Cowshed spa ve İtalyan restoranı Cecconi’s de bu heybetli yapının parçalarından.

Yaratıcılık ön planda dediysek bu kulüp ücretsiz demedik elbet. Dört farklı üyelik seçeneği mevcut: Local House, Every House, Under 27 Local House, Under 27 Every House. 27 yaşına basmadan önce kulübe üye olanlar Under 27 grubunun avantajlarından faydalanabiliyor.

Üyelik hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için şuraya bir göz atabilirsiniz. Tüm başvuruların yerel üyelik komitesi tarafından değerlendirildiğini de belirtelim.

 

Tags:

Şunlar da ilginizi çekebilir:

Bir kent müzesi hayali
Açık yeşile açız
İki kıta, bir yarış...
 
 
Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
Ajans Medya © 2013 Tüm hakları saklıdır.