Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
 
 
 

Kulisin binbir türlü hali

12 Mart 2015 12:14'de, Şehir kategorisinde yayınlandı.

_DSC6059-(1)

Türkiye’nin en büyük moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, beşinci sezonuna geleneksel ‘kick off’ parti ile merhaba dedi. 16-21 Mart 2015 tarihleri arasında Karaköy Antrepo 7’de gerçekleştirilen etkinlikte amaç tabii ki marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2015 model cicilerini sergilemesi.

İstanbul’da her sezon MBFWI’ın fişeklendiği ‘kick off’ partisi ise modadan ekmek yiyenler için buluşma vakti demek. Bu sene de tasarımcısından modeline, basın mensubundan satın alma sorumlusuna tüm moda dünyasının bir araya geldiği etkinlik, aynı zamanda moda fotoğrafçısı Onur Dağ’ın ‘Backstage Entrance 3′ sergisine ev sahipliği yaptı. Moda haftasının isim sponsoru Mercedes-Benz’in moda sektörünün genç ve yetenekli isimlerini destekleme amacı ile başlattığı ‘Backstage Entrance’ projesi, bu sergi ile güzel şeylerin üçer üçer geldiğini kanıtlamış oldu.

_DSC6232-(1)

Proje kapsamında her sezon, Mercedes-Benz’in destekleyerek defilesini sunduğu tasarımcının hareketli kulisi, Onur Dağ tarafından fotoğraflanıyor ve bu fotoğraflar çantanıza atıp taşıyamayacağınız heybette özel bir koleksiyon kitabı haline getiriliyor. Backstage Entrance 3 sergisinde de Onur Dağ’ın fotoğrafladığı kareler, kulisteki modellerin çileleri ve  moda haftasının perde arkası Antrepo 7’nin duvarlarına kulis heyecanını yansıttı. Yurt dışında önemli başarılara imza atan başarılı tasarımcı Hande Çokrak’ın markası Maid in Love’ın 80’ler temalı İlkbahar/Yaz koleksiyonundan renkli tasarımları davetliler heyecan verici bir enstalasyon eşliğinde keşfetme şansı buldu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul hakkında son gelişmeler için mbfashionweek.com/istanbul adresini takipte kalın.

Tags: , ,

Şunlar da ilginizi çekebilir:

İstanbul'un gar sorunsalı
Yeni Ortaköy
Sokak sanatı cepte
 
 
Time Out İstanbul’un blogu. Şehir, eğlence ve kültürün takip platformu.
Ajans Medya © 2013 Tüm hakları saklıdır.