Advertisement

Biliyoruz, esas önemli olan iç güzellik ama dışı da ihmal etmemeli. Artık günlük olarak giyinip süsleniyor; sizi şehirde olan biten, kaçırmamanız gereken etkinliklerden haberdar ediyoruz.


Siteyi çerçeveleyen görsele tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


Eğer reklamverenseniz, bize (0212) 287 19 90 no’lu telefondan veya reklam@ajansmedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

×

Şehirde Ne Var?

İstanbul'un Yaşam Rehberi

Çocuklara doğum günleri


Eylül, 2012


Çocuklar için özel doğum günü parti mekânlarını araştırdık.

Artık ‘çocuk’ dendiğinde 2000’li doğum tarihlerinin söz konusu olmasına bir türlü alışamadık. 21. yüzyıl çocukları meraklı, yaratıcı ve zekiler; üstelik eğlenmeyi de bizim nesilden daha iyi biliyorlar galiba. Evde birkaç arkadaşla ‘İyi ki doğdun!’ şarkısı eşliğinde mumları üfleyip doğum günlerini kutlamak onlara göre değil. Biz de zamane çocuklarına uygun, renkli, yaratıcı, neşeli parti mekânlarını sizin için derledik.


 

Muzipo

 

“Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü” mottosuyla yola çıkan Muzipo Kids, 3-12 yaş aralığındaki çocuklara uygun egzersiz, oyun ve eğitici program seçenekleriyle onların fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu amaca paralel olarak, doğumgünü partilerini de fiziksel aktivite ağırlıklı planlıyor. Çocuklarınız, tüm vücut kaslarını kullanacakları tırmanma parkurunun ardından trambolinde zıplayarak bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerinin bir kısmını harcayabilirler. 2 saat olarak planlanan partiye katılan ebeveynlere çay-kahve ikramı da var üstelik. Ormanda Hazine Avı, Kumsalda Hawaii Partisi, En Sevdiğim Karakter Partisi gibi seçenekler arasından istediğiniz bir tema seçmeniz de mümkün. Çocuğunuz ve arkadaşlarının keyifle oynamalarını çay-kahve eşliğinde izlemenin bedeli ise 400 ile 600 TL arasında değişmekte.

(0216) 474 33 09 Altunizade Mahallesi, İcadiye Bağlarbaşı Caddesi, Cebir Apartmanı No: 6/A Üsküdar
(0216) 363 26 82 Şakacı Sokak Deval Apartmanı No: 45/A Kozyatağı 
http://www.muzipo.com/


İstanbul Oyuncak Müzesi
 

İşte çocuklara zamanda yolculuk yapma fırsatı! Geçmişten bugüne her türlü oyuncağın sergilendiği bu müzede doğum günü organizasyonuna müze gezintisiyle başlanıyor. Devamında Seramik Atölyesi, Sanat Atölyesi, Ozmo Düşler Ülkesi, Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi, Çocuk Tiyatrosu ve Dinozorları Tanıyalım kısa sunumu çocukların katılabilecekleri etkinlikler arasında. Etkinliklere katılım ücreti ise kişi başı 5 TL ile 20 TL arasında değişiyor. En az 15 kişilik gruplar için düzenlenen doğum günü organizasyonu toplam iki saat sürüyor. Organizasyon ücretleri kişi sayısına göre değişmekte bu yüzden arayıp bilgi almakta fayda var.
(0216) 359 45 50 Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı 17,Göztepe. 
www.istanbuloyuncakmuzesi.com
 

SMN Tat  Merkezi
 

Titiz annelerin mutfağı genelde çocuklara yasak olur. Yasak bölgeyi fethetmek isteyen ufaklıkların imdadına yetişen SMN Tat Merkezi onlara doğum günlerinde mutfağı özgürce dağıtma fırsatı sunuyor. Minikler mutfakta küçük birer aşçıya dönüşüp sevdikleri yiyecekleri hazırlıyorlar. Göz alıcı süslemelerle organize edilen partilerde çocuklara özel hazırlanan menü de oldukça ilgi çekici. Hamburger, pizza, cookie, muffin gibi çocukların en sevdikleri yiyecekler ve sınırsız içecek menüde yer alıyor. En fazla 35 çocuk için düzenlenen ve onlara oldukça farklı olan bu deneyimi çocuklar için yaşatmanın maliyetini öğrenmek için irtibata geçmeniz gerekiyor.
(0212) 299 80 90 Nuri Paşa Caddesi,158,Tarabya. www.smntm.com

Mutfak Sanatları Akademisi

Profesyonel eğitimleri kadar renkli amatör programlarıyla da dikkat çeken mutfağın okulu MSA (Mutfak Sanatları Akademisi), çocuklara doğum günlerinde küçük birer şef olma fırsatı sunuyor. Küçük Gurmeler 1 (5-9 yaş) ve Küçük Gurmeler 2 (10-14 yaş)  workshop’ları iki saat boyunca çocukları eğlenceli ve lezzet dolu bir dünyaya yolculuğa çıkarıyor. Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanan, meraklı küçük gurmeler MSA’nın profesyonel şefleri tarafından verilen bu keyifli derslerde, mini çikolata parçacıklı kurabiyelerden elmalı pancake’e, kızarmış patatesten havuç cipsine kadar pek çok lezzetli tarifi yapıyor ve doğum günlerini çok eğlenceli aktivitelerle kutluyorlar. Bu keyifli kursta ayrıca temel hijyen kuralları, servis düzeni gibi gündelik hayatta çocukların çok işine yarayacak ve gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlayacak bilgiler de veriliyor. 14 katılımcıyla sınırlı Küçük Gurmeler 1 ebeveynlerle birlikte gerçekleştirilirken, 28'e kadar çocuğun katılabildiği Küçük Gurmeler 2’ye çocuklar tek başlarına katılabiliyor. Katılım ücreti her çocuk için 90 TL.
(0212) 290 35 50 Meydan Sokak, Beybi Giz Plaza B Blok, 123-136
Ayazağa, Maslak 
www.msa.tr

Turkuazoo

Vatozlar, nemolar, köpekbalıkları, aslan balıkları ile birlikte çocuğunuza bir doğum günü partisi yapmak isterseniz Türkiye’nin ilk ve tek dev akvaryumu olan Turkuazoo 10.000’ in üzerinde deniz canlısıyla beraber sizi bekliyor. Doğum günü partisinde önce Turkuazoo’nun birbirinden sevimli maskotlarıyla birlikte pasta kesimi gerçekleştiriliyor. Ardından çocuğunuz arkadaşlarıyla birlikte özel bir rehber eşliğinde akvaryumda bulunan ve birbirinden farklı temalar işlenmiş 29 adet akvaryumu gezebiliyor. 45 kişiye kadar yapılabilecek doğum günü partisine katılan küçük misafirler için Turkuazoo rehberleri tarafından yüz boyama etkinlikleri, dalgıç şovları ve balık besleme aktiviteleri gerçekleştiriliyor. Dahası da var… Çocuklar eğer isterlerse vatozların arasına şnorkelle dalış yapabiliyor. 14 yaşına kadar tüm çocukların katılabildiği bu dalışta dalgıç kıyafetleri kullanıldığından yüzme bilgisi de aranmıyor, belirtelim.
(0212) 640 27 40 Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi, Bayrampaşa
 
www.turkuazoo.com

Baby Symphony

Büyüme çağındaki çocuklara aktiviteleri klasik müzik ve gerçek orkestra enstrümanları eşliğinde uygulayarak, onların gelişimini planlayan Baby Symphony, dört yaşına kadar olan çocuklara doğum günü partisi düzenliyor. Baby Symphony temalı parti, 40 dakikalık Baby Symphony eğitiminin ardından iki saat sürüyor. Fiyatı 1500 TL.
(0212) 299 30 35 Mecidiye Caddesi,60/10, Tarabya. www.babysymphony.com

Krispy Kreme

Hepimizin ağzını sulandıran donut’larıyla dünyayı büyüleyen Krispy Kreme’in doğum günü parti seçenekleri de çocuklar için bir o kadar büyüleyici… Partiler için iki alternatif sunan Krispy Kreme’in Sade Paketi donut pastası, içecek, hostes hizmeti ve doğum günü çocuğuna özel hediye kitinden oluşuyor. Minimum 10 kişilik partiler için geçerli olan Sade Paket’in ücreti kişi başı 15 TL. İkinci doğum günü alternatifi ise +1 Paket. Bu alternatifte Sade Paket’e ek olarak muhteşem bir animasyon yer alıyor. Yüz boyama, sosis balon, mini kulüp oyunları ve Mr. Krispy ile danstan oluşan animasyon doğum günü partilerini unutulmaz bir finalle tamamlıyor. +1 Paket’in fiyatları kişi sayısı arttıkça düşüyor. 10 kişilik gruplar için kişi başı 35 TL olan paket fiyatı 11-20 kişi için 30 TL, 21-30+ kişi içinse 25 TL. Krispy Kreme’in doğum günü kutlamaları Şaşkınbakkal ve Eltes Gold şubelerinde yapılıyor.
(0216) 478 49 19 Bağdat Caddesi Noter Sokak 18/1, Kadıköy www.krispykreme.com.tr
Şube: Kemerdere Mevkii,Baraj Yolu Caddesi 17, Dudullu

Party Kids

Çocuklara gün boyu sınırsız eğlence imkânı sunan Party Kids’te standart ve ekstra olmak üzere iki tip doğum günü parti paketi var. Standart paket kız ve erkek çocuklarına ayrı hitap eden temalı süslemeleri, partiye katılan her çocuğa 10 jeton ve sınırsız oyunu, çocuklara özel hazırlanmış çocuk menüleri, animatör ve animasyonlu oyunları içeriyor. Ekstra pakette ise standart pakete ek olarak isteğinize göre sihirbaz, yüz boyama, jonklör, patlamış mısır, baloncu palyaço animasyon ya da aktivitelerinden herhangi birini seçebiliyorsunuz. Ayrıca Party Kids’te dilerseniz çocuğunuzun istediği bir filmi seçip arkadaşlarıyla izlemesi için çocuklara özel sinema salonunu da kapatmanız mümkün. Minimum 20, maksimum 50 çocuk için düzenlenen parti paket fiyatları da kişi sayısına göre değişiyor. Standart paket fiyatları 1000 TL ile 2500 TL, ekstra paket fiyatları ise 1400 TL ile 3500 TL arasında.

(0212) 373 18 88 Teşvikiye Caddesi,162, Nişantaşı. www.partykids.com.tr/

Play Cafe

Play Cafe birçok farklı temasıyla, eğlenceli ve farklı aktiviteleriyle çocuklara hayallerindeki doğum günlerini yaşama fırsatı sunuyor. Beş adet parti paketi seçeneğinin sunulduğu organizasyon için Yarış Arabaları, Peri Masalı, Orman Krallığı, Little Pony, Winx, Spiderman, High School Musical, Denizaltı Dünyası, Dinozorlar Çağı, İnşaat Alanı temalarından birini seçebilirsiniz. Ayrıca mozaik atölyesi, seramik atölyesi, duvar boyama ve kurabiye atölyesi çocuklarınızın katılabilecekleri aktiviteler arasında. Pony’ye biniş, pony sevme, sihirbaz gösterisi, kukla tiyatrosu, video çekimi, pinyata, trambolin ve oldukça etkileyici deney şovları (Air Blast, Mad About Blue, Reactions in Actions) da paketlere ekleyebileceğiniz ekstralar arasında. Minimum 25 çocuğu içeren parti paketlerinin fiyatları 1250 TL+KDV den 1950 TL+KDV’ye kadar değişmekte.
(0212) 286 47 30 İstanbul Atlı Spor Kulübü, 3 Yol Mevkii, Maslak www.playcafeistanbul.com

Santralİstanbul

Çocuğunuz meraklı ve bir o kadar da yaratıcı mı? O zaman santralistanbul enerji müzesi tam ona göre. Alternatif bir doğum günü partisi için oldukça ilgi çekici seçenekler var burada. Bunlardan biri enerji müzesi tur programı. 1-1,5 saat süren bu programda çocuklar bir yandan içinde bulundukları elektrik santralını tanırken, bir yandan  da enerji temalı oyun ve aktivitelerle eğlenceli bir sürece dâhil oluyorlar. Program, Enerji Oyun Alanı’nda yer alan interaktif oyun ünitelerinde sonlanıyor. Yaş grubu özelliklerine göre tasarlanan bu program, 3-12 yaş grubu çocuklar için. Bir diğeri ise müzede hazine avı: 7-12 yaş grubu çocuklar için düzenlenmiş olan bu program 1,5 saat süren ve çocukların aktif bir şekilde katıldıkları grup oyunları ile başlıyor, Enerji Oyun Alanı’nda hazine avı ve minik bir hediye ile sona eriyor. Bunların dışında partiye katılacak çocuk sayısına göre düzenlenen atölye programları da seçenekleriniz arasında.

(0212) 311 78 35 Eski Silahtarağa Elektrik Santrali, Kazım Karabekir Caddesi 2/6, Eyüp www.santralistanbul.com

Mc Donald’s

Ve işte bir klasik! Hiçbir çocuğun hayır diyemeyeceği hamburger menüleriyle Mc Donalds’ta mini paket, standart paket ve delüks paket olmak üzere üç çeşit parti paketi mevcut. Mini pakette doğum günü alanı özel olarak süsleniyor, animatörle beraber çocuklar oyun oynuyor,dans ediyor ve mini yarışmalara katılıyorlar. Çocuklara sürpriz hediyeler dağıtılıyor. Standart pakette mini pakete ek olarak Pelit Pastanesi tarafından Mc Donald’s’a özel pasta yaptırılıyor ve partiye katılan yetişkinlere bir sıcak içecek ikram ediliyor. Sadece belli restoranlarda uygulanan delüks pakette ise çocuğunuzun hayal kahramanı parti teması olarak kullanılıyor, ayrıca doğum günü sahibine özel bir hediye paketi veriliyor.

(0212) 336 34 00 www.mcdonalds.com.tr

Gymboree Play&Music

Çocukların yaşlarına göre fiziksel, sosyal, bilimsel aktivitelerle onların gelişimine katkıda bulunan Gymboree Play&Music, doğum günü partilerinde de çocukların hayal güçlerini kullanırken eğlenebilecekleri çok özel saatler geçirmelerini amaçlıyor. 15 parti tema seçeneği (Birinci Yaş Partisi, Çiftlik Hayvanları, Denizde Macera, Mutfaktayız, Ormanda Safari, Küçük Kahramanlar, Tren Partisi, Spor Partisi, Müzik Partisi vb.) olan Gymboree’de uzman ekipmanlar ve öğretmenler eşliğinde çocuklarınıza unutulmaz bir doğum günü yaşatmanız mümkün. 15 çocuk için düzenlenen partinin mekan kiras 1300TL, ancak partiye katılacak her yetişkin için 9TL ekstra ücret alınıyor. Seçilen menünün içeriğine göre yemek ücreti 180TL ila 200TL arasında değişiyor. 
 (0212) 275 87 87 Lotus Sitesi Tesisi, Ortaköy Mahallesi, Ambarlıdere Caddesi 6, Ulus  www.gymboreeturkey.com

 

Ev Usulü Parti

Komşularınız gürültüye tahammüllüyse ve bir grup çocuğun evinize yapabileceklerinden korkmuyorsanız partiyi kendi evinizde düzenlemek de oldukça iyi bir alternatif. Doğum günü partilerini renklendirmek için birçok farklı ürün seçeneği sunan Parti Paketi’nden dilediğiniz temada süs, kağıt tabak, eğlence malzemesi, kostüm ve peruk temin edebilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden sipariş verebilir ya da mağazadan alışveriş yapabilirsiniz.

(0212) 269 43 65  Akmerkez karşısı, Etiler www.partipaketi.com
 
GÜNHAN SAK

06.08.2012 11:59

listee olmayan ama kızıma harika bir doğum günü düzenleyen yer yok bu listede Muziğo die bir yer , değişik ve çok eğlenceli bir parti yaptılar kızıma hem de öyle fahiş değil gayet makul bir fiyata,kış döneminde de hareket eğitimine gidecek,çevre yaptı kendine orada

esma selin okan

07.09.2012 11:47

kolay birşeyler olsun

semahat er

02.12.2012 10:45

bu yorum sayesinde keşfettim ben de orayı çok da beğendim, Muzipo yu.oyun grubuna küçüğü verdim abi de hareket eğitimine gidiyor.

Tunç Özbilgen

06.12.2012 10:35

Kızımın doğum gününü Bi'partide(www.biparti.com) kutladık.Hem biz hemde kızım doğum çok memnun kaldık.Animatörleri,yemekleri,ilgi alaka herşey çok güzeldi.Onlarında bu sayfada yer almalarını isterdim..

Ada

22.01.2013 20:06

Bu yazı için çok teşekkürler.Muzipo ile tanışıp doğum günü partimizi ord yaptık ve cok memmnun kaldık

ozan erdost

29.06.2013 15:46

İstanbul Oyuncak Müzesi gerçekten görülmesi gereken bir yer www.oyuncaktuneli.com

Defne Sanver, Sanverlerin torunu

16.05.2015 00:24

Oyuncak müzesi yorumunu kim yazıyor? O benim doğum günü partim ama sorun yok...

Meltem Mercan

22.07.2015 13:23

Bu listede Kids Point Party House mutlaka olmalıydı! Bahçeşehir ve civarında oturanlar için mutlaka değerlendirilmeli!.. İkramlar,güleryüzlü çalışanlar, sıcak atmosferi ve doğa ile iç içe lokasyonu ile bence tek geçilecek bir mekan.. Herkese öneririm..

TOİST Yorum Girişi
  •  


  •  

  •   Captcha
Yeme
&İçme
| Bar&Club | Müzik | Sanat | Şehirde Ne Var? | Film | Tiyatro | Alışveriş | Kitap | LGBTİ | Müzeler | Seyahat | İstanbul Otelleri
Time Out İstanbul - Ajans Medya © 2015 Tüm hakları saklıdır.