Advertisement

Biliyoruz, esas önemli olan iç güzellik ama dışı da ihmal etmemeli. Artık günlük olarak giyinip süsleniyor; sizi şehirde olan biten, kaçırmamanız gereken etkinliklerden haberdar ediyoruz.


Siteyi çerçeveleyen görsele tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


Eğer reklamverenseniz, bize (0212) 287 19 90 no’lu telefondan veya reklam@ajansmedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

×

Yeme & İçme

İstanbul’un en yeni ve en iyi yeme & içme mekânlarını keşfedin

En iyi çorbacılar


Ocak, 2008


İstanbul’un en iyi çorbacıları, çorbayı en iyi yapan restoranları

Hazır çorbalar yoğun iş hayatı olanların ya da bekârların kurtarıcısı görevini üstlenmiş gibi görünse de taze yapılmış sıcak bir çorbanın yerini hiçbir şey tutamaz. Özellikle de çorbanız usta ellerden çıkmışsa.

Çorba & Ekmek
Cihangir’de bir yıldır hizmet veren Çorba&Ekmek’te işkembe, mercimek ve domates çorbası gibi alıştığınız ev lezzetlerinin yanında, dünya mutfağından seçilen 16 çeşit çorba ve yanında yiyebileceğiniz taptaze ev yapımı ekmekler  var. Burada en çok sipariş edilen çorbaların başında Rus çorbası borş geliyor, mekânın aşçısı ve aynı zamanda da sahibi hanımefendi borşu Azeri annesinden öğrendiği özel bir usul ile pişiriyor. Mutlaka denemeniz gereken diğer çorbalar ise, üzerine gravyer peyniri rendelenmiş patatesli pırasa çorbası ve Fransız usulü soğan çorbası. Sabahçıların vazgeçilmezi işkembe çorbasının da çok başarılı olduğunu söylemek lazım. Çorbaların porsiyonları düşündüğünüzden daha büyük ve yanında üç çeşit ev ekmeği ile servis ediliyor. Ekmeklerden özellikle soğanlı olanı  leziz. Vejetaryenlar da unutulmamış. Örneğin karışık baklagil çorbası tam onlara göre. İçinde börülce, Meksika fasulyesi, nohut, kurufasulye ve barbunya var. Restoranda ayrıca  gazpacho ve avokado çorbası gibi soğuk çorbalar da mevcut. Çorba fiyatları 5.50-8.00 YTL arasında.
(0212) 293 76 56
Havyar Sokak 38/1, Cihangir
Her gün 11:30-00:30 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Shorba
Burası ocak ayına kadar Çorba da Çorba adıyla hizmet veriyordu, yeni adı Shorba. Ataşehir’deki diğer restoranlardan oldukça farklı, küçük, şirin bir restoran. Çalışanları da samimi ve güler yüzlü. Restoranın sahibi Ebru Omurcalı, çorbayı çok sevdiği için tüm çorba çeşitlerini bir araya getirebileceği bir mekân açmış. Özellikle evde yapılamayan, zahmetli çorbaları müşterilerine sunuyor. Mesela öküz kuyruğu çorbası ya da hindistancevizi sütü ile yapılan Tayland çorbası gibi. Sebzeler organik, yağlar Burhaniye’den geliyor ve mevsime özel çorbalar yapılıyor. Burada porsiyonlar çok büyük. Bir çorba içerek doymak mümkün. Çorba da Çorba’nın en lezzetlisi safranlı hünkâr çorbası. Tabii Macar gulaş çorbasını da mutlaka denemelisiniz. En çok tercih edilen diğer çorbalar ise balık, borş ve yuvalama. Restoranda  her gün 15 çeşit sabit, iki çeşit değişen çorba yapılıyor.  Bugüne kadarsa 400 tarif denenerek müşterilere sunulmuş. Çorba fiyatları 6.50-9.00 YTL.
(0216) 456 49 22
Ata Plaza 3 Arkadlı Çarşı 3, Ataşehir
Hafta içi 09.00-02.00, hafta sonu 09.00-04.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Kanaat
Üsküdar’daki 73 yıllık Kanaat Lokantası, kapısını her sabah saat 06.00’da kahvaltı niyetine çorba içmeye gelen müdavimlerine çorba servis etmek üzere açıyor. Ayak-paça, işkembe, mercimek ve ezogelin çorbalarını her gün yapan lokantada içebileceğiniz diğer çeşit ise değişken. Beşinci çorba bazen yayla, bazen domates, tavuk suyuna şehriye ya da pirinç çorbası olabiliyor. Müdavimlerin ilk tercihi tartışmasız ayak-paça çorbası. Bu yüzden en geç sabah 11’de tükeniyor. Yani illa ki ayak-paça çorbası içmek istiyorsanız erken saatte gitmelisiniz. Çünkü gün içinde tekrar pişirilmiyor. Fakat “hem ayak-paça çorbası içmek istiyorum hem de o kadar erken gidemiyorum” diyorsanız o zaman lokantaya telefon ediyorsunuz, onlar da çorbanızı  sizin için ayırıyorlar. Ayak-paça  ve işkembe çorbaları 3.30 YTL , diğer çeşitler ise 2.80 YTL.
(0216) 553 37 91
Selmanıpak Caddesi 25, Üsküdar
Her gün 06.00-23.00 arasında açık. Kredi kartları geçmiyor.Hünkar
1950 yılında Fatih’te açılan ve bir süredir faaliyetini Nişantaşı’nda sürdüren Hünkar Lokantası (ayrıca Etiler’de de bir şubesi mevcut) yaklaşık 50 yıl önce yapmaya başladığı paça çorbasıyla ünlü. Diğer çorba çeşitleri ise günlük olarak değişiyor. Aralarında yoğurtlu yayla, süzme mercimek, sütlü hünkar, sütlü ıspanak, sütlü erişte, işkembe, sebze, düğün ve  yeşil mercimek çorbası var. Paça çorbası 9 YTL, diğer çorba çeşitleri ise 7 YTL. Restoranın sağlıklı beslenme üzerine uzmanlaşmış bir kadro ile çalıştığını da hatırlatalım.
(0212) 225 46 65
Mim Kemal Öke Caddesi 21, Nişantaşı
(0212) 287 47 70
Nisbetiye Caddesi  52/4, Etiler
Her gün 12.00-23.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.


 

Lale 
1960’ta Beyoğlu Büyükparmakkapı Sokak’ta faaliyete başlayan, 2001’den beri de Tarlabaşı Bulvarı’nda hizmet veren Lale İşkembecisi, İstanbul’un en ünlü lokantalarından biri. Aslına sadık kalınarak onarılmış, neo-klâsik çizgiler taşıyan 150 yıllık dört katlı tarihi binasında yaklaşık 80 kişiyi ağırlayabiliyor. Lale’nin işkembe çorbasının özelliği, ustaların işkembeyi, restoranda sıcak suyla temizlemeleri. Üstelik mutfaklarında sadece kuzu sakatatı kullandıkları için işkembe ve paça çorbalarının rengi süt beyaz. İşkembe deyip geçmeyin, çünkü işkembenin içinde bulunan pepsin, hem sindirimi kolaylaştırıyor, hem de asit emici özelliğiyle mide ve bağırsaklardaki yaraları tedavi ediyor. Paçadaki jelatin ise kemikleri kuvvetlendirici ve eklemlerdeki zedelenmeleri tedavi edici bir özelliğe sahip. İşkembe çorbası 5.50 YTL, şirden tuzlama 6 YTL, damar tuzlama 10 YTL, mercimek ile domates çorbası ise 4’er YTL.
(0212) 252 69 69
Tarlabaşı Bulvarı 13, Beyoğlu
Haftanın yedi günü 24 saat açık.

Tarihi Haliç İşkembecisi
Eski İstanbul’un simgesi olan Haliç'teki Fener vapur iskelesinin karşısında yer alan Tarihi Haliç İşkembecisi, semtin en eski mekânlarından biri. 1938’den beri hizmet veren restoran, çorbaları kadar Haliç manzarasıyla da ilgi çekici. Aynı anda 250 kişiyi konuk edebilen bu birinci sınıf işkembe salonunun dekorasyonu da oldukça ilginç. İçerisi eski radyolar, geyik boynuzları, küpler, bakraçlar, irili ufaklı renkli kilimler, halılar, el yapımı tüfekler gibi eski antika eşyalarla dolu. Gelelim işkembe çorbasına. En ufak bir siyah noktaya dahi rastlayamayacağınız işkembesini temizlik ve kalitesinden şüphe etmeden gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Çünkü çorbalar müşterilerin beğenisine sunulmadan önce en az dört-beş elden geçerek temizleniyor ve pişiyor. Damar tuzlama ve şirden tuzlamayı mutlaka tatmalısınız. İşkembe, şirden tuzlama, ayak-paça 6.5 YTL, damar tuzlama 9 YTL. Mercimek çorbası  4 YTL.
(0212) 534 94 14
Abdülezel Paşa Caddesi 315,  Fener
Haftanın 7 günü 24 saat açık. Kredi kartları geçerli.Apik İşkembe
İstanbul'un en ünlü işkembecilerinden Apik, 1947’den beri Dolapdere’de, oto tamircilerinin arasına sıkışmış dükkanında müşterilerini ağırlamakta.  Kasımpaşa-Taksim arasında kalan güzergâhta ününe oranla son derece mütevazı bir mekân. Semte ve görünüşe aldanmazsanız leziz işkembe çorbasının tadına varabilirsiniz. Burası eğlenceden sonra geceyi iyi bir işkembe çorbasıyla tamamlamak için  mutlaka uğranması gereken mekânlardan. Müşterileri duvarlarına imzalarını atan edebiyatçılar, ağzının tadını bilen eski topraklar, gece eğlencesini Apik’te bitirmeyi seçen sosyete ve ‘işkembenin hası temiz olanıdır’ diyenler.  Burada özellikle tuzlama ve kelle yemelisiniz. Fiyatlar  diğer mekânlara göre daha pahalı olsa da Apik adının hakkını veriyor.
(0212) 250 48 04
Dereboyu Caddesi 79, Dolapdere
Her gün 09.30-22.30 arasında açık. Kredi kartı geçiyor.Şayan
Tuzlamaları oldukça beğenilen Şayan gececilerin en sevdiği mekânlardan. Şef Hüseyin Özen’in hazırladığı menüde yer alan çorbaların en lezzetlileri işkembe, damar ve paça çorbası. Tabii sakatat sevmeyenler için mercimek ve domates çorbası da mevcut. İstanbul’un en sosyetik  mekânlarından Şayan’ın kapalı kısmında 50, bahçesinde 50 olmak üzere aynı anda 100 kişi servis alabiliyor. Burası gece boyunca eğlence mekânlarından çıkanların, özellikle sanatçı ve futbolcuların son durağı. Özellikle hafta sonları, sabaha karşı  tıklım tıklım oluyor. Damar 14YTL, paça 9YTL,  tuzlama 7YTL, mercimek ve domates çorbası 5 YTL.
(0212) 211 30 89
Yıldız Posta Caddesi 46/47, Esentepe
Haftanın her günü 24 saat  açık. Kredi kartları geçerli.Zazie
Ağırlıklı olarak Fransız ve İtalyan mutfaklarından seçkiler sunan restoranın menüsü sınırsız seçenek sunmamakla birlikte içeriğinin hakkını veriyor. Bunu özellikle çorbalarından anlayabilirsiniz. Zazie’de kremalı tavuk, domates ve soğan çorbası her gün çıkıyor. Bu üç çorba dışında günlük olarak değişen bir sebze çorbası var. Dördüncü çeşit ıspanak, brokoli ya da zencefilli balkabağı çorbası olabiliyor. Zazie’nin bütün çorbaları birbirinden lezzetli. Bu lezzetin sırrı da çorbanın  diğer restoranlardaki gibi un ya da nişastayla değil de ekmek kırıntılarıyla bağlanması. Çorbayı bu şekilde pişirmek oldukça zahmetli ama buna değiyor doğrusu. Africana-Latin ağırlıklı chill-out müzik eşliğinde bu çorbalardan istediğinizin tadına bakabilirsiniz. Müşterilerin ilk tercihi soğan çorbasından yana. Restoran özellikle akşam 20.00’den sonra çok kalabalık oluyor. Bu yüzden çorbanızı öğle saatlerinde bir Nişantaşı alışverişi sonrası daha sakin bir ortamda içebilirsiniz. Çorba fiyatları 8-9 YTL.
(0212) 231 87 81
Atiye Sokak 7/2, Teşvikiye
Pazar hariç her gün 10.00-01.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Panino Giusto
Türkiye’deki ilk şubesini İstinye Park’ta açan Panino Guisto küçük kare masaları, rahat ahşap sandalyeleri ve duvardan çıkan aplikleriyle tam bir İtalyan lokantası. Burada yalnızca ekim-mart ayları arasında bulabileceğiniz bir çorba var. Panino Guisto’ya özel bu çorbayı İstanbul’da başka hiçbir yerde içemezsiniz. Adı ‘zuppa di zucca filante al formaggio’ Biz ona kısaca balkabağı çorbası diyoruz. Kendisi parmesan peyniriyle tatlandırıldığı için ayrı bir güzel. Panino Guisto’ya henüz uğramadıysanız sadece bu çorba için bile gitmelisiniz. Gerçekten de tadına doyamayacaksınız. Restoranda ayrıca pırasa-patates çorbası ve sebze çorbasını da her gün bulabilirsiniz. Bazı günler brokoli çorbası da servis ediliyor. Balkabağı çorbası 8 YTL, sebze çorbası 7 YTL pırasa-patates çorbası 6 YTL.
(0212) 345 54 20
İstinye Park, Maslak
Her gün 10.00-22.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.


 

 

Kör Agop
Burası İstanbul’un en eski meyhanelerinden ve burada en fazla balık çorbası  beğeniliyor. Hatta İstanbul’da balık çorbasını en iyi yapan yer olduğu söyleniyor. Meyhane kültürüne terbiyeli balık çorbasını da zaten Agop Usta eklemiş. Agop Usta’nın dışarıda içki içmenin çok pahalı olduğu gerekçesiyle 1938 yılında açtığı meyhanesi bugün Ermeni ve Türk mutfağının en leziz örneklerini müşterilerine sunmaya devam ediyor ve yıllardır Kumkapı’nın en gözde meyhaneleri arasındaki yerini koruyor. Kışın 200, yazın 250 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip mekanda en taze balıklarla yapılmış balık çorbasını zevkle tadabilirsiniz. Üstelik akşamları fasıl ekibi müzik de yapıyor. Balık çorbası 20 YTL.
(0212) 517 23 34
Ördekçi Bakkal Sokak  7, Kumkapı
Her gün 11.00 - 01.30 saatleri arasında açık.

 


Kaktüs
Beyoğlu’nun simgesi durumundaki mekânlardan Kaktüs günün her saati, her türlü atıştırmalar için uğranılabilecek bir mekân. Müşterileri buraya çeken sebeplerden biri ise menüsündeki kırmızı şaraplı, fırında közlenmiş domates çorbası. Domates çorbasının bu kadar lezzetlisini başka yerde içemezsiniz. Haftanın herhangi bir günü, herhangi bir saatte tadına bakabileceğiniz bu leziz çorbayı bunca yıldır hala tatmadıysanız bir an önce Kaktüs’e uğrayın. Burada ayrıca gulaş, erişteli yeşil mercimek, brokoli ya da Peru çorbasını deneyebilirsiniz. Bütün çorbalar 5 YTL.
(0212) 249 59 79
İmam Adnan Sokak 4, Beyoğlu
Her gün 08.00-02.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Başka yerde yok

Cafe Clementine
Ekmek içinde sunulan gulaş çorbası denenmesi gereken lezzetlerden. 15 YTL.
(0212) 352 26 30
Mayadrom, AkatlarNefish
Balık seviyorsanız kuşkonmazlı ve kremalı fesleğenli  balık çorbası tam size göre. 7 YTL. Midye seviyorsanız Moules a la Naturel çorbayı deneyebilirsiniz.15 YTL.Mekânın sadece evlere servis hizmeti verdiğini hatırlatalım.
(0212) 351 63 74
Zeytinoğlu Caddesi Yeren Sokak 14, AkatlarFish of North
Kremalı fesleğenli deniz mahsulleri çorbası ve kremalı safranlı karides çorbası nefis. 8 YTL.
(0212) 213 07 94
Dereboyu Caddesi 104/2, MecidiyeköyMoms Cafe
İncecik surumi stikleriyle hazırlanan serin avokado çorbası kış günlerinde bile içi yananlara iyi gelecek. 10  YTL.
(0212) 360 25 57
Davutpaşa Caddesi 6, KemerburgazZen Chinese Restaurant
Mısırlı yengeç çorbasını mutlaka denemelisiniz. 8 YTL.
(0212) 287 34 00
Çamlık Mevkii İhsan Aksoy Sokak 6, EtilerPassion Cafe
Her gün antioksidan sebzeler ve otlarla, un ve bulyon kullanılmadan doğal olarak hazırlanan sağlıklı çorbasının adı antioksidan sebze çorbası. 8 YTL.
(0212) 224 84 00
Valikonağı Caddesi 111, NişantaşıRejans
Borç çorbaları içinde un kullanılmadan yapılan yoğun borç çorbası ve etli borç çorbası leziz. 8 YTL.
(0212) 244 16 10
Emir Nevruz Sokak 17, GalatasarayFrullati Cafe
Geleneksel tatlardan hoşlananlar mantı hamuru, parça et ve nohutla yapılan yüksük çorbasına bayılıyor. 10 YTL.
Dr. Faruk Ayanoğlu Caddesi Alageyik Sokak 3/A, Feneryolu.Tuğra Restaurant
Çırağan Sarayı’nda Kempinski Oteli’ndeki Tuğra’da Osmanlı usulü tavuk suyuna çorba çok özel bir tarifle yoğurt ve pırasa katılarak hazırlanıyor. 15 YTL.
(0212) 326 46 46
Çırağan Caddesi 84, Beşiktaş


 
Otantik Anadolu Yemekleri
Kesme çorbası, otantik yuvarlama çorba ve soğuk çorbasının müdavimi çok. Kesme çorbası özellikle Erzurum'da ve Erzincan'da yapılan, mercimek, patates, onlarca çeşit baharat ve kesme makarna konulan bir çorba. 3.5 YTL.
(0212) 216 92 64
Profilo Alışveriş Merkezi, MecidiyeköyPera Thai
Tavuklu ve hindistan cevizli sütlü çorbası (tom ka gai) ve Tai usulü acılı karides çorbasının (tom yam gung) tadına bakmalısınız.14 YTL.
(0212) 245 57 25
Meşrutiyet Caddesi 134, BeyoğluFishport
Hem gözünüze hem damağınıza hitap eden Istakoz çorbasını denemeden geçmeyin. 12.5 YTL.
(0212) 284 63 73
Gonca Sokak  17/B, Levent Çarşı


Dünya mutfağından

Miso çorbası
Miso ezilmiş soya fasulyelerinin arpa veya pirinç gibi tahıllar ile karıştırılması sonucunda ortaya çıkan hamura deniyor. Bu malzeme Japon mutfağında genellikle çorba, sos, salata ve deniz ürünlerini tatlandırmak için kullanılıyor.  Miso kullanılarak yapılan çorbaların genel adı ‘miso shiru’.  Çoğunlukla içine yosun konuyor ama soya filizleri, istiridye, yengeç kimi zaman da çeşitli sebzeler ve domuz eti konulan çorbalar da var. Japonya'da 1981 yılında yapılan bir araştırmaya göre  hiç miso çorbası içmeyenlerin mide kanserine yakalanma riski miso çorbası içenlerden iki kat fazlaymış. Bunda E vitamini ve lif zengini soya fasulyesinin katkısı olsa gerek. Çünkü soya fasulyesi trypsin adında, tümör oluşmasını engelleyici bir inhibitör enzim içeriyor. Japonlar misoyu sabah, öğle ve akşam yemeklerinde yan yemek olarak tüketiyorlar. İstanbul’da miso çorbasını en iyi yapan restoranlar arasında Wagamama var.
Wagamama (0212) 353 04 74 Kanyon Alışveriş Merkezi, Büyükdere Caddesi 185, LeventMulligatawny
Hatırlarsanız kendisi Seinfeld dizisinde Soup Nazi karakterinin en çok sevilen iki çorbasından biriydi. Onun sayesinde meşhur olmuştur bile diyebiliriz. Aslında Anglo-Indian’dır. Hint dilinde Millagu acı biber, Thanni su anlamına geliyor. Yani bir çeşit acı biber suyu demek, ama içinde acı biberden başka her şey var. Et suyu, pirinç, kuru üzüm, domates, ekşi elma, soğan, havuç, maydanoz kökü, un, yağ, köri, tuz ve kırmızı biberle hazırlanıyor. İngiltere’de de Hindistan’da olduğu kadar meşhur. İstanbul’da Tac Mahal Indian’da bu güzel çorbanın tadına bakabilirsiniz.
Tac Mahal Indian
Akyol Sokak 47, Cihangir
Her gün 11.00-23.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Boulillabaisse
Fransızların Marsilya kökenli meşhur balık çorbası Bouillabaisse’nin içinde çeşit çeşit balık va deniz ürününün yanı sıra soğan, sarmısak, defne yaprağı, rezene, kereviz sapı, domates, maydanoz, safran, çeşitli baharatlar ve beyaz şarap var. Kuzguncuk’taki Kosinitza, Güney Fransa mutfağının çorba eşliğinde sunulan bu balık spesiyalitesini bizim kıyılarımızın deniz ürünleriyle hazırlıyor. Bouillabaisse, Kosinitza menüsünde iki farklı tarzda yer alıyor. Klasik Marsilya usulü Bouillabaisse, barbun ve tekir başta olmak üzere balıklar ve domatesli-kremalı balık çorbası ayrı ayrı sunularak en az iki kişilik servis ediliyor. İspanyol usulü Bouillabaisse ise  zengin ve doyurucu bir balık çorbası olarak sunuluyor. İçinde sardalya, hamsi gibi balıkların yanı sıra, küçük kalamar, ahtapot, midye, kerevit, yengeç gibi kabuklu deniz ürünleri de bulunuyor. Normalde kruton ile sunulan Boullabaisse çorbasının yanında arzu edilirse fırında sarımsaklı gratine ekmek de servis ediliyor.
Kosinitza
(0216) 334 04 00
İcadiye Caddesi Bereketli Sokak 2, Kuzguncuk
Pazartesi-cumartesi 12.00-23.00, pazar 10.00-23.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Won-Ton çorbası
Won-Ton bizdeki mantıya benzer bir çeşit hamur. Çorbası da işte bu hamurun haşlanıp içine de bol bol baharat katılmasıyla yapılıyor.  Bu geleneksel Çin çorbasının  içindeki baharatlar kış günlerinde oldukça ferahlatıcı bir etki yaratıyor  ve genzinizi açıyor. Çorbanın içinde won-ton ve baharatlardan başka genellikle havuç ve mantar da bulunuyor.  Chinese in Town'daki versiyonunun içinde ise ince ince kesilmiş yumurta parçaları ve soğan var. İstanbul’da bu çorbanın en lezzetlisini burada içebilirsiniz.
Chinese in Town (0212) 234 98 80    
Teşvikiye Caddesi 133A, Nişantaşı
Her gün 12.00-22.30 arasında açık. Kredi kartları geçerli.Minestrone
Kerevizden şalgama, lahanadan pırasaya İtalyan usulü Minestrone çorbasında gerçekten de yok yok. Bu yüzden çorbadan çok bir sebze yemeğini andırıyor. Çorbanın olmazsa olmazı ise parmesan, üstüne illa ki parmesan serpiliyor. Yani kaşar ya da başka bir çeşit peynirle aynı lezzeti yakalayamıyorsunuz. Moda’daki Suffle Restaurant’ta Minestrone çorbasının taze sebzeli ve Meksika fasulyelisini tadabilirsiniz.
Suffle Restaurant
(0216) 450 44 47
Ferit Tek Sokak 19/15, Moda
Her gün 09.00-01.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

Maral

23.04.2011 10:30

Dün 2 hafta önce Şaşkınbakkal (Bağdat caddesi üzerinde) açılan Shorba'ya gittim. Mekan ve çorbalarına 10 üzerinden 10 veriyorum. Mekanın sahibi ve çalışanları da çok güler yüzlü, yardım sever insanlar. Tebrik ediyorum ve şiddetle herkese tavsiye ediyorum.

NUSRET AKÇURA

23.04.2011 10:30

Tarihi Kanaat Lokantası'nın yemekleri çok güzel ama garsonları da kendisi gibi tarihte kalmış. Yüzleri hiç gülmeyen, sorduğunuz sorulara cevap vermeyen, garsonları yüzünden bir daha gidesiniz gelmiyor.

umutcan kesim

01.09.2013 17:57

bu yemekleri zenginler yiyo biz fakiriz hiç paramız bizde daha fırın yok pizza canım cekiyor alamıyorum niye palı 20 tl hazır pizza fırın olsaydı pizza yerdim am para yok fırın yok seksenlerden kalma bilgisayar var cok agır calısıyor yenisini istiyom alamıyom çünkü para yok ben pizza canım cekiyo annemim zengin bi babası kardesleri var annemin 5 tane hepsi zengin parası var arabası var sonra 5 tane evleri var sonra bizim ev kira kira 500 bizim kira ama işte paramız yok ama annemin zengin kardesleri zengin babası zengin annesi onların ev kira degil tek bizim ev kira 500 nolur bize yardım edin erzak getirin veran pizza getirin burda gördügüm yiyeceklerden bitanesim yiyemiyom para yok yardım edin bize ben daha 10 yasımdayım

serkan izc.

12.01.2015 16:32

Umutcan irtibat adresi,telefonu,email'i yazarmısın canım kardeşim

TOİST Yorum Girişi
  •  


  •  

  •   Captcha
Yeme
&İçme
| Bar&Club | Müzik | Sanat | Şehirde Ne Var? | Film | Tiyatro | Alışveriş | Kitap | LGBTİ | Müzeler | Seyahat | İstanbul Otelleri
Time Out İstanbul - Ajans Medya © 2015 Tüm hakları saklıdır.